Cennet Göl ?>

Cennet Göl

Kar da olsa kış da olsa gezmek ve yolda olmak duygusu iliklerime kadar işlemiş vaziyette olduğu için bir cesarettir   çıktım yola. İstikamet Bolu’da bulunan Gölcük veya namı diğer Cennet Göl.

P1120705

Haritadan bakındım pek bir sonuç bulamadım, fakat Bolu’nun 13 km güneyinde ve denizden 950 metre yükseklikte olduğunu söylersek bir fikir verir sanıyorum.

P1120760

Cennet göl toplamda 1350 metrelik bir yürüyüş parkuru ve göz alabildiğine ağaçlarla çevrelenmiş bir göl. Adına yakışır şekilde cennetten bir parça gibi. Fazla bilinmemesi buranın bu kadar bakir ve güzel, kendi doğallığı ile başbaşa kalmasına olanak tanımış anlaşılan.

Gölün hemen kenarında ise Orman İşletme Müdürlüğü’nün bir misafir evi var. İnsanın bu evi gördükten sonra Orman İşletme Müdürlüğü’nde işe giresi geliyor, o kadar güzel.

P1120783

Ne yazık ki ve de iyi ki etrafta hiçbir tesis yok. Buraya genellikle Abant istikametine giden turlar uğruyor.

P1120834

Gölün etrafını yürümek en az bir ila bir buçuk saat sürüyor. Kısa gibi duruyor ama hem manzaranın muhteşemliği hem de yolların buz nedeniyle engebeli olması insanın hızlı yürümesine engel oluyor. Yolunuz buralara düşerse mutlaka gidin ve bu doğa güzelliğinin keyfini yaşayın derim.

Comments are closed.